O středisku

Naše středisko vzniklo v roce 2007 oddělením dvou oddílů od našeho mateřského střediska Bratra Robina Letohrad, kam jsme patřili už od roku 1990. To byl rok, kdy se v Červené Vodě objevila první skupinka skautů v novodobé historii. V současné době fungují ve středisku 3 oddíly, které se schází v klubovnách v Červené Vodě a v Králíkách.

Oddíly nabízejí klasický skautský program. Během školního roku jsou každý týden družinové schůzky pod vedením rádce družiny. Procvičujeme si skautské dovednosti, učíme se nové znalosti a hrajeme hry. Z dalších akcí míváme jednodenní výpravy družin a oddílů, nebo víkendové výpravy, ať už do hor, či do města. Kromě toho pořádáme také akce pro širokou veřejnost, jako třeba dětský karneval, Tříkrálová sbírka nebo roznášení Betlémského světla.

Vyvrcholením skautské činnosti je letní stanový tábor, který má na programu celotáborovou hru, koupání, táborové ohně, zpívání, sportování… Skauti a skautky mají možnost si na táboře vyzkoušet, jaké to je postarat se sám o sebe – nejezdí s námi totiž žádné „maminky“, ani „kuchaři“. Každý táborník svou troškou umění přispívá k tomu, aby se tábor vydařil.

Ve skautském oddíle nikdy nechybí zábava, a to ani při získávání nových znalostí a dovedností. Všichni skauti a skautky mají možnost naučit se praktické věci jako rozdělávání ohně, základy první pomoci či práci se dřevem. Kromě toho se každý skaut učí rozvíjet sám sebe – ať už ve skautských či sportovních dovednostech, v manuální zručnosti, ve hře na hudební nástroj nebo ve službě skautskému společenství.

Kontakt na vedoucího střediska:
Josef Koukol
koukol.josef@gmail.com